(+420) 733 130 020 volejte 9:00 - 18:00

FAQ

 • Kdo paintball hraje?

  Paintball hrají po celém světě miliony mužů i žen všech věkových kategorií, povolání, životních stylů a společenských vrstev. Každý si zde najde svůj styl hry, který mu nejlépe vyhovuje (od rychlých a dynamických útočných akcí, přes přepadové akce jednotlivců, až po snipery, kteří čekají v utajení v blízkosti vlastní základny na nepozorného, vlajky chtivého nepřítele).

 • Co si mám vzít s sebou?

  Pouze obuv, a to nejlépe kotníkovou. Vše ostatní Vám zapůjčíme.

 • Je paintball vůbec sport?

  Jednoznačně ano! Paintball je jako sportovní disciplína uznávaný po celém světě. Existuje mezinárodní paintballová asociace IPPA, která sdružuje národní paintballové svazy. V České republice byla naše národní paintballová asociace PGBA přijata jako přidružený člen ČSTV.

 • Je zásah kuličkou bolestivý?

  Většinu zásahů zřejmě cítit budete, vždy však záleží na místě dopadu a vzdálenosti, ze které je kulička vystřelena. Zásah by se dal přirovnat k zásahu squashovým míčkem. Nejméně bolestivým zásahem je tak paradoxně zásah do hlavy (masky) a nejčastějším, také bezbolestným, je zase zásah do zbraně.

 • Jak rychle letí paintballová kulička a jak se tato rychlost dá změřit?

  Dle všeobecných pravidel nesmí rychlost paintballové kuličky překročit hranici 90 m/s (300 stop/s). Rychlost kuličky se měří pomocí chronografu, které pracují na principu tzv. Dopplerova radaru.

 • Existuje v České republice nějaké národní paintballové sdružení nebo organizace?

  Jistě, již několik let zaštiťuje sportovní paintball v ČR národní asociace PGBA.

 • Od kolika let mohu hrát paintball? Kde si můžu přečíst pravidla?

  Hráči mladší 18 let se mohou hry zúčastnit pouze v přítomnosti rodiče či s jeho písemným souhlasem (formulář ke stažení tady).

  Herní pravidla jsou k přečtení tady.

 • Mohu si paintballovou zbraň koupit i když mi není 18 let?

  Dle platného zákona o střelných zbraních č.288/1995 Sb. ve znění pozdějších úprav, §17, písm. d), paintballové nebo obdobně značkovací zbraně nepodléhají registraci. Avšak paintballová zbraň může být prodána pouze osobě starší 18 let. Ovšem pokud vám ji zakoupí např. rodiče nebo si paintballovou zbraň řádně zapůjčíte třeba na komerčním hřišti, nebudete mít žádné problémy.

 • Hrají paintball i ženy (dívky)?

  Samozřejmě. Však jsou to právě ony, které nás často dokáží překvapit svou vynalézavostí.

 • Je paintball bezpečný?

  Dle statistik je paintball dokonce bezpečnější než golf, plavání či tenis. Za předpokladu dodržení všech bezpečnostních pravidel. Proto mějte vždy na paměti: Nikdy nesundávejte ve hře ochrannou masku, jelikož jediná možnost, jak si vážně ublížit, je zásah do oka!

 • Z čeho je vyrobena paintballová kulička?

  Kulička je v podstatě tenkostěnná želatinová kapsle naplněná barevnou, ve vodě rozpustnou, snadno vypratelnou a biologicky odbouratelnou netoxickou směsí potravinářského barviva, rostlinného oleje a mýdlového detergentu. Vyrábí se na stejných strojích jako vitamínové preparáty či jiné léky.

 • Jaké je minimální množství kuliček, které musím spotřebovat?

  V zásadě platí, že každý hráč dostane spolu se zbraní i plný zásobník, což je 200 ks. Po dohodě je však možný odběr i menšího množství.

 • Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát i přesto, že bude pršet?

  Disponujeme vlastní krytým osvětleným hřištěm kde lze hrát 24h po celý rok.

 • Jak se paintball hraje?

  Přestože existuje mnoho variant této hry, většinou proti sobě stojí dva týmy a cílem hry je získat vlajku soupeře, ubránit vlastní vlajku a zároveň vyřadit co nejvíce protihráčů. Hráč, který je zasažen kuličkou, která na něm zanechala jasnou barevnou značku, je ze hry vyřazen (férové přiznání zásahu je základním předpokladem hry). Hráč, který odchází ze hřiště, nesmí dávat znamení ani jinak komunikovat s ostatními hráči na hřišti. Způsob hry také výrazně ovlivňuje počet zúčastněných hráčů. Může jich být šest, ale také šedesát. Výjimkou nejsou ani hry, kterých se účastní i několik set hráčů. Počet hráčů je limitován pouze rozlohou a členitostí hřiště. Časový limit her bývá většinou 20 minut, ale vždy záleží na variantě dané hry. Na průběh hry dohlíží rozhodčí, který dbá na dodržování pravidel a rozhoduje v případě sporných zásahů.

 • Kolik je průměrný počet vystřílených kuliček na hráče?

  Tento počet je zcela individuální a do jisté míry hodně záleží na tom, v jakém počtu a kolik času na hřišti strávíte. Někomu stačí na celý den 200 kuliček (kapacita jednoho zásobníku), někdo jich “vykropí“ za den 800 i více.

 • Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát sami nebo nás automaticky spojíte s jinou skupinou?

  Pokud chcete hrát sami, nahlaste nám tuto skutečnost předem. Tato skutečnost je také závislá na výši vaší objednávky. Nicméně obecně platí že se menší skupiny raději spojí ve větší a tím umocní zážitek ze hry.

 • Můžeme si u vás zahrát paintball i v zimě?

  Sníh ani teploty pod bodem mrazu nás, po technické stránce, nemohou zaskočit, jelikož jako jedni z mála máme kompletní indoor kryté hřiště kde nemá počasí na hru žádný vliv. V zimním období střílíme kvalitními zimními kuličkami, základním předpokladem úspěšné a bezproblémové hry právě v zimě. Navíc vám zapůjčíme i termální (nemlžící se) masky, které jsou pro hru za chladného počasí téměř nutností.

 • Je vybavení, potažmo oblečení, které půjčujete, hygienicky čisté?

  Veškeré vybavení (rukavice, šátky, krční chrániče a maskáče), které od nás dostanete k zapůjčení, je samozřejmě čisté, suché a voňavé, jelikož jej po každém použití pereme. Pokud se vám však i přesto podaří nalézt takové, které neodpovídá popsanému, okamžitě Vám ho zdarma vyměníme.

 • Co dělat, když je nás málo?

  Nezoufejte a kontaktujte nás, pokusíme se vás přidat k jiné skupině, která např. řeší ten samý problém. Výsledkem pak bude optimální počet hráčů na hru.

 • Jaké mám možnosti, když jsem vyhrál poukaz na paintball na plese?

  Poukaz lze využít a to v jeho plné výši, není třeba doplácet žádné peníze ani využívat služby nad limit poukazu. Využití takového poukazu je však limitováno počtem, resp. lze takovýto poukaz uplatnit pouze se skupinou 9ti plně platících hráčů a to vždy na jeden poukaz(např.: při dvou těchto poukazech je vyžadováno 18 plně platících hráčů atp.). Toto omezení se nevztahuje na zakoupené dárkové poukazy, jež lze využít bez jakýchkoliv omezení.

 • Co se stane, pokud nás dorazí menší počet než je minimální počet hráčů na hřišti?

  V tomto případě se cena akce navýší o 250Kč za každého nedorazivšího hráče.

 • Musejí být hráči při paintballu zcela střízliví?

  Ano, každý hráč musí být při paintballu zcela střízlivý. Hráči, kteří budou vykazovat známky opilosti, budou vyzváni k dechové zkoušce. V případě, kdy dotyčný odmítne test podstoupit či výsledek jeho dechové zkoušky vykáže více než 0,5 promile alkoholu v krvi, nebude mu dovoleno se hry zúčastnit. Nárok na vrácení peněz v tomto případě zcela zaniká.

 • Je možné si u vás zahrát s vlastním vybavením?

  Samozřejmě, a dokonce takový hráč může využívat vlastní kuličky, platí pouze vstup na hřiště.

 • Můžeme si přinést vlastní kuličky?

  Ano, ale pouze pokud jste hráči s vlastním vybavením!

Máte dotaz a nevíte na koho se obrátit? Zanechte nám zprávu, odpovíme

+
* Označený údaj je povinný
(+420) 733 130 020

Volejte kdykoliv 9:00 - 18:00.
Optimální čas pro zakládání
rezervací: 10:00 ­- 15:00

info@paintball-plzen.cz

Po 18:00 nás prosím kontaktujte
pouze emailem.

Máte již rezervaci a potřebujete ověřit místo a čas?
Ověřit rezervaci online
Stručně ke zpracování Vašich údajů

Na naší webové stránce používáme cookies. Bez některých se neobejdeme, zatímco některá nám pomáhají zlepšovat tuto webovou stránku a váš zážitek z ní. K tomu potřebujeme Váš souhlas a je na Vás, v jakém rozsahu nám jej dáte.

Přečtěte si naše informace o ochraně osobních údajů zde.

Více informací o problematice naleznete zde.
Nutné pro správný chod webu, ukládají se pouze informace k zobrazení, přihlášení nebo nastavení této webové prezentace.
Data použitá pouze pro statistické vyhodnocování, například návštěvnosti, počtu zobrazení jednotlivých stránek apod.